„Když je práce zábavou…..“

Moje fitness cesta:
CEO Lifestyle Movement (Praha, 2019)
Osobní fitness trenér a nutriční poradce (Praha, 2017 – současnost)
Trenér kruhových tréninků (Heroes Gym, Praha, 2018)
Lektorka kurzu Instruktor fitness (trenérská škola Improve Academy, Praha, 2018 – 2019)
Školitelka v CZ, AJ (trenérská škola FitPraha, Praha, 2017 – současnost)
Osobní fitness trenér (Nova Health Club, Oakville, Kanada, 2016-2017)
Osobní fitness trenér (Sydney, Austrálie, 2016)
Osobní kuchař (Sydney, Austrálie, 2015 – 2016)
Nutriční poradce (Praha, 2009 – 2011)

Program celoživotního vzdělávání:
Coaching certifikace (PTA, Praha, 2019)
Kineziologie běhu (Fyziofitness Černošice, 2019)
Seminář Čínká medicína, Psychologie (Improve Academy,Praha, 2019)
Specializační semináře Trigger point terapie, Dynamická stabilizace lopatky (Improve Academy,Praha, 2018)
Seminář Cvičení pro těhotné a po porodu (Elixír Akademie, Praha, 2018)
Kineziotaping I a II (FitPraha, Praha, 2018)
Instruktor fitness (FitPraha, Praha, 2017)
Functional Movement Screen Level 2 – Korektivní techniky (FMS, Toronto, Kanada, 2016)
Functional Movement Screen Level 1 – Diagnostika (FMS, Toronto, Kanada, 2016)
Osobní trenér (ACSF College, Sydney, Austrálie, 2016)
Instruktor fitness (ACSF College, Sydney, Austrálie, 2015)
Poradce pro výživu (Clinic21, Praha, 2009)

 

 

A jak to všechno začalo?

„Na základní škole jsem pohybu příliš neholdovala, asi proto, že moji rodiče mě ke sportu nevedli, ale zároveň mi jej ani nezakazovali. Svůj talent jsem však našla ve vybíjené a v plavání. Také jsem se párkrát zúčastnila atletických závodů. Na střední škole jsem se zamilovala do volejbalu. Dodnes mě tato týmová hra baví. Na vysoké škole jsem hrála aktivněji, občas školní závody a volejbalová soustředění. Když jsem se přestěhovala do Prahy (kvůli studiím), chodila jsem do Centra tance na kurzy street dance. Tanec miluji odmala a vždycky bude mít v mém životě své místo. 

Při studiích na VŠE jsem si otevřela vlastní wellness poradnu, která se zabývala nutričním poradenstvím. Podstoupila jsem akreditovaný kurz poradce pro výživu a našla jsem směr, který mne svým smyslem naplňoval. Poradna se zaplnila velmi rychle, ale moje kapacita byla vzhledem k narůstajícím studijním požadavkům univerzity velmi omezená. To mělo velký dopad na můj životní styl i zdraví a proto jsem se rozhodla podnikání odložit a upřednostnit dokončení školy.

Díky vlastní zkušenosti s osobním trenérem jsem přišla na chuť běhání a funkčnímu posilování. Běhání mě chytlo natolik, že jsem více jak tři roky pravidelně trénovala, běhala závody (2 míle, 5km, 10km), organizovala běžecké tréninky. Běhání bylo můj život…. Nikdy jsem nebyla sprinter ani maratonec, ale užívala jsem si samotný pohyb na čerstvém vzduchu i soutěžní napětí. Dnes se běhání již tolik nevěnuji, ale v rámci udržení vlastní kondice se velmi ráda občas vyrazím zaběhnout svůj oblíbený okruh do parku či lesa u nás na dědině.

Po úspěšném ukončení vysoké školy jsem zkusila projektový management v IT společnosti. A to pro mě byl velmi zlomový okamžik. Zde jsem si totiž uvědomila, že sedět celé dny za počítačem je ubíjející. Sama jsem chodila na tréninky a žila aktivně, nicméně sedavému způsobu života se při takové práci nedá zcela vyhnout. Rozhodla jsem se odjet do Austrálie a studovat osobní trenérství. Škola mě velmi bavila a naprosto jsem se v oboru fitness našla. Poštěstilo se mi dostat pracovní víza do Kanady, kam jsem se po dokončení školy odstěhovala. Zde jsem získala pozici fitness kouče v malé soukromé posilovně v Oakville, což je malebné městečko kousek od Toronta. Po roce v Kanadě jsem dostala nabídku z FitnessFirst v Dubaji, ale nakonec jsem se rozhodla přestěhovat do rodné Prahy, kde působím dodnes.

Po návratu z ciziny jsem absolvovala kurz Instruktora fitness v trenérské škole FitPraha Aleše Vítka, kde v současnosti externě školím ostatní instruktory. Mojí hlavní činností je však vedení mých klientů ke zdravému životnímu stylu.“